KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10039596
nr 1003 9596
Gösta von Hennigs
(1866-1941), Sverige
Akvarell, Gösta von Hennigs (1866-1941), Mytologiskt motiv, signerad, 46x30
Gösta von Hennigs, svensk målare född 1866, död 1941.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.200 kr
söndag 20 december 2015
kl 20:06:42
1.100 kr
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.800 kr
1.800 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.200 kr
Gösta von Hennigs
Läs mer om Gösta von Hennigs